Обслуговування та ремонт електромобілів в Україні

Чи складно обслуговувати та ремонтувати електромобіль? Чи можна це зробити в Україні і як? Опитані експерти запевняють, що подібні питання вже були вирішені.

Умовно обслуговування і ремонт електромобіля можна розділити на декілька частин.

По-перше, бортова електроніка. Тут електроавтівка не сильно відрізняється від звичайної машини: перегоріла лампочка, не працює електропривід склопідіймача або підігрів сидінь - несправності приблизно схожі. Однією з вагомих відмінностей є, мабуть, лише в системі опалення: в електромобілі використовується електронагрівач, подібний фену, або теплообмінник (тепловий насос).

По-друге, ходова частина. Тут також відмінності невеликі: пружини, амортизатори, важелі, різні втулки, звичні гальма з колодками та гальмівними дисками. У випадку з Nissan Leaf і Renault Fluence обслуговувати і ремонтувати ходову частину можна в офіційних дилерів цих марок, багато дрібних деталей є ідентичними з іншими автомобілями даних брендів. З позитивних моментів електромобілів відзначимо зменшення зносу гальмівних колодок завдяки рекуперації при гальмуванні й зменшення зносу передньої підвіски зважаючи на менше навантаження на неї від невеликого і легкого електромотору.

Наступною складовою автомобіля, яка і привертає багато уваги є електричний привід: батарея, електромотор, вбудований в автомобіль зарядний пристрій. Останні пункти викликають небагато запитань. Вбудований зарядний пристрій є досить надійним, і у випадку несправності його можна замінити. Розглянемо ціну вбудованого зарядного пристрою на прикладі опції для Tesla: додатковий зарядний пристрій на 11 кВт коштує 1,25 тис. євро (1,5-1,7 тис. доларів США). Логічно, що більш слабкий зарядний пристрій коштує дешевше і навпаки.

Теоретично електромотор також може зноситися і вимагати заміни. Але сучасні електромотори позбавлені струмопровідних щіток, тому вони є досить надійними, а їх конструкція в рази простіше традиційного ДВЗ - там буквально нема чому ламатися. Також сервісу він не вимагає: можна забути про олію, масляні або повітряні фільтри, свічки запалювання, більше не існує дроселю, клапанів і нагару, ременя або ланцюга газорозподільного механізму, турбіни, каталізатора, регулювання фаз газорозподілу. Тобто, немає 99% деталей з «групи ризику».

Фактично замість звичного ТО раз в 10-20 тис. км, електромобіль вимагає лише разового щорічного відвідування сервісу: змінити фільтр салону, перевірити двірники та колодки, просканувати БК. Однак для електромобіля також є актуальним сервіс в стилі «великого ТО», яке проводиться раз у 2-4 роки або раз в 50-60 тис. км: заміна антифризу  (використовується для охолодження батареї); заміна гальмівної рідини; колодки на той час вже точно зносяться; плюс потрібно звернути увагу на мастило в редукторі. Тому зовсім вже без сервісу не обійтися.

Пропонуємо Вам інноваційну технологію, що дозволяє покупцям з різних країн шукати, купувати та експортувати будь-які авто на власний вибір:  https://www.auctionexport.com/. Тут Ви завжди можете безпечно та на законних підставах експортувати авто з Північної Америки на світові ринки. 

 
We're here to Help You
x
Text Chat
Start Live Chat

Call us now

+1 416.900.3303 

Request a Call Back

Leave a Suggestion