За щучим велінням: Тест-драйв оновлених Mazda 6 та Mazda CX-5

Через три роки після появи кросоверу Mazda CX-5 та седану Mazda 6 третього покоління японці вирішили піддати їх комплексній модернізації.

Вдалу зовнішність не стали чіпати радикально - додали лише декілька штрихів до динамічного «портрету». Аби побачити розбіжності з попередниками, треба витратити декілька хвилин та придивитися. Mazda 6 здобула трохи змінену решітку радіатору, облямівку протитуманних фар, які, як й головна оптика, наразі цілком світлодіодні.

Хіба не через те «личко» Мазди 6 стало трішки солідніше та респектабельніше? Тим дивніше, що CX-5 після легкої «підтяжки обличчя» навпаки виглядає агресивніше - в кросовера тепер інші ґратки радіатору та більш хижий «погляд» головної оптики. Всередині метаморфози серйозніше - передня панель Мазди 6 наразі помітно відрізняється від тієї, що є в CX-5.
Найпомітніша зміна - 7-дюймовий екран мультимедійного комплексу MZD Connect, такий, як на новому поколінні Mazda 3. Цифри приладового щитку задрібні, а от блок клімат-контролю від нової Мазди 3 вельми зручний.

Під час модернізації Mazda 6 та Mazda CX-5 розжилися новими амортизаторами та сайлент-блоками передніх важелів, метою яких було вдосконалення плавності ходу. Крім того,  поліпшилася звукоізоляція - заповнені порожнечі в дверях, допрацьовані дверні ущільнювачі, покриття на підлозі, а CX-5 здобула ще й більш товсте заднє скло. Але остаточно перемогти шуми від дороги та повітря, що набігає на високих швидкостях, не вийшло - чутно й шини на шорсткому асфальті, і свист вітру в зоні верхніх крайок дверей.

Під час виконання Supreme в «шістки» з'явилися шкіряні вставлення, а загалом, салони обох моделей тепер виглядають солідніше та багатше. Добре, що при оновленні Mazda 6 втратила свій бійцівський характер та приємну маневреність. Тяги 192-сильного двигуна 2.5 вистачає навіть на гірському серпантині, а траекторію «шістка» прописує просто чудово.

Усі Мазди 6 та CX-5 оснащуються системою i-Stop, яка глушить двигун під час зупинки. За ресурс стартеру можна не перейматися, тому що пуск двигуна відбувається лише завдяки системі запалювання. А в якості опції для «шісток» з двигуном 2.5 пропонується рекуператор енергії гальмування i-Eloop – де вона накопичується в конденсаторах та використовується для живлення 12-вольтового устаткування.

Проте стежте за гальмами - діаметр передніх дисків в CX-5 такий же, як в Мазди 6: 297 мм, але кросовер на 110 кг важче седану, тому на гірській дорозі їм доводиться непереливки. А ще в CX-5 хочеться трохи «приглушити» мотор. Якщо в «шістці» голосний гуркіт 2,5-літрового двигуна при атаці поворотів здається доречним, то від CX-5, при всіх її можливостях, чекаєш тиші.

Але вибір є - дизель! Саме він зручно вписується в характер CX-5 - 175-сильний агрегат впевнено тягне з самих низів (420 Н∙м доступні вже при 2000 об/хв), та й при активній їзді його «голос» майже не проникає в салон.

Ці дві моделі - найпопулярніші Mazda в країні, тому й не дивно, що при модернізації конструкторами були враховані претензії наших співвітчизників накопичені за кілька років.

 
We're here to Help You
x
Text Chat
Start Live Chat

Call us now

+1 416.900.3303 

Request a Call Back

Leave a Suggestion