Особливості поведінки гібрида Volvo V60 в Українських реаліях

Європа не підвела - попит на перший в світі автомобіль, що підзаряджається від розетки, дизель-електричний Volvo V60 Plug-in Hybrid перевершив всі очікування. Не те щоб шведи планували продавати свою дитинку мільйонами, але початкова партія з тисячі машин розлетілася по клієнтам до середини осені 2012-го - ще до появи гібриду в шоу-румах.

Подивимося на автомобіль без прив'язки до ціни. Цікаве устаткування! Нині серійних дизель-електричних машин небагато. Крім Volvo V60 Plug-in Hybrid в голову приходять моделі Peugeot3008 HYbrid4, 508 SW HYbrid4, 508 RXH HYbrid4, а також Mercedes E 300 BlueTEC Hybrid. Передню вісь обертає п'ятициліндровий турбодизель D5, що розвиває 215 к.с. і 440 Н*м. Сумарна віддача силової установки складає 283 кінских сил та аж 640 Н*м. Таку тягу немає навіть п'ятилітровий Range Rover Sport Supercharged.

Зрозуміло, вдача у Volvo не така дика, як у «компресорного» Рейнджа, але набрати 100 км/год з місця за 6,1 с – це теж чудовий результат. У режимі Power, коли турбодизель та електромотор зливаються в єдиному пориві, ти лікуєш від тієї динаміки, яку дарує гібрид. Хочеться вдавлювати акселератор в підлогу при кожній слушній нагоді і летіти, немов би за кермом «зарядженого» хетчбеку. Гібрид V60 обладнаний шестиступінчастим «автоматом», а почуттю нерозривності потоку потужності ми зобов'язані електромотору, що без зупинки допомагає дизелю.

Заявлене шведами значення 1,8 л/100 км це вміле використання сертифікаційного регламенту. Домогтися такого в житті, а тим паче в місті, неможливо, хоча ми все одно спробували. Дотримуючись заводської рекомендації, ми вирушили в дорогу в режимі Hybrid з повністю зарядженою тяговою батареєю. Шлях в 23 км ми виконали досить спокійно, без різких прискорень та плавно працюючим акселератором. Електроніка сама вирішувала, як в кожному конкретному випадку має працювати силова установка. Зрушення з місця проходить на одній електротязі, рух на швидкості до 10 км/год - теж. При прискореннях на вільній ділянці підключається дизель. На жаль, витрати все одно перевалюють за шість літрів на 100 км, а батарея вичерпується, не дотягнувши до кінця маршруту.

Незважаючи на те, що це універсал, Volvo на поворотах відчуває себе як рибка у воді: швидкий, чуйний та зрозумілий, а на межі зчіпних властивостей його важка частина м'яко переходить на зовнішній радіус. Бадьорить!

Інженери адаптували шасі під збільшену масу, тобто затиснули підвіску всюди, де тільки це можливо. Не сперечаюся, що V60 їде зібрано та навіть азартно. Але які жертви! Гібридний V60 старанно перераховує кожен пагорбик, кожну щербинку, немов йому за це доплачують. А нерівності побільше, особливо сильно випираючі трамвайні рейки або температурні шви на мостах, відгукуються сильними ударами і гуркотом передньої підвіски. З акустичною ситуацією в салоні теж не все гладко: якщо шуму від коліс практично не чутно, то грубий голос турбодизелю досить нав'язливий.

Клієнта гібрид V60 спробує захопити прекрасної динамікою, багатим оснащенням, високими технологіями і цнотливим іміджем.

 
We're here to Help You
x
Text Chat
Start Live Chat

Call us now

+1 416.900.3303 

Request a Call Back

Leave a Suggestion