Audi A6 Avant vs Chrysler 300C Touring vs Volvo V70 AWD

Настав час їхати. Розгінна динаміка універсалу Audi з V-подібною 3-літровою 218-сильною «шісткою» під капотом цілком гідна. Звичайно, це не 335-сильний V8, що розганяє 1740-кілограмовий Avant до «сотні» за 7,3 секунди, але - вражає. Особливо, якщо перевести шестиступеневий «автомат» в режим Sport або керувати коробкою передач вручну за допомогою селектору або "пелюсток" на кермі. Варто відзначити і чудову звукоізоляцію: незалежно від швидкості і обертів двигуна, спілкуватися в салоні можна мало не пошепки. Опціонна пневмопідвіска забезпечує Audi A6 Avant вельми гідну плавність ходу (режим Comfort) і спроможна автоматично змінювати дорожній просвіт (зі звичайних 120 до 135 мм в режимі Lift). Існує й режим Dynamic, коли кліренс зменшується до 105 мм, а амортизатори працюють значно жорсткіше.

Цілком солідний їздовий комфорт доступний і власникові Chrysler 300С. Значною мірою це заслуга задніх амортизаторів Nivomat з автоматичним регулюванням показників демпфірування. Проте з акустичним затишком існує проблема. На високих обертах 3,5-літрова 253-сильна "шістка" виє - хоч святих винось. Щоправда, треба віддати належне американському двигунові: мучити ваші вуха він буде недовго - величезний універсал набирає швидкість недовго (до «сотні» за 9,2 секунди), і підтримувати її він спроможний при якихось 2000 обертів за хвилину. Чотирьохступеневий «автомат» забезпечено ручним керуванням, проте повністю впоратися зі своїми обов'язками він може і в режимі Drive.

Тандем 2,5-літрового 210-сильного шведського турбодвигуна і 5-ступеневого "автомата" з можливістю вибору передач вручну і «зимовим» режимом цілком спроможний принести задоволення. Цей агрегат забезпечує V70 рівне динамічне прискорення, адже максимум крутного моменту - 320 Нм – можна досягти вже при 1500 об/хв, який можна дотягнути до 4500 об/хв. Відмітимо, що навіть під час розгону в режимі kick-down в салоні не потрібно підвищувати голос..

Повнопривідні трансмісії наших героїв, зрозуміло, не перетворюють їх у позашляховики. Завдання повного приводу на легковому автомобілі - забезпечити відмінну стійкість та маневреність на мокрому, засніженому або закрижанілому шляху.

Постійний повний привід Quattro розподіляє крутний момент між передніми та задніми колесами Audi A6 Avant в співвідношенні 50:50. Проте це можливо лише в нормальних дорожніх умовах. В ненормальних - міжосьовий диференціал підвищеного тертя Torsen реагує на різницю в зчіпних властивостях передніх та задніх коліс і спроможний розподіляти момент між ними в діапазоні від 25:75 до 75:25. Структура диференціалу є такою, що він спрацьовує майже миттєво. Запас стабільності в Avant величезний, проте в критичних ситуаціях автомобіль може повестися досить непередбачувано, та й вимикати систему стабілізації непідготовленому водію ми б не радили.

Система повного приводу Chrysler 300C AWD (її конструкція подібна до застосовуваної на Mercedes-Benz 4Matic) постійно передає момент двигуна до всіх чотирьох коліс і відрізняється нерівномірністю розподілу крутного моменту по мостах: 62% передається на задні колеса, а 38% - на передні. Інакше кажучи, «за замовчуванням» 300С - скоріше задньопривідний автомобіль. «Під газом» машина легко йде в замет (зрозуміло, з відключеною системою стабілізації ESP) і вертається на траєкторію зі скиданням газу.

В трансмісії Volvo V70 AWD крутний момент на задні колеса передає багатодискова гідравлічна муфта Haldex з електронним керуванням. При нормальних умовах руху 90% крутного моменту передається на передні колеса і лише 10% - на задні. Тобто в звичайних умовах це майже передньопривідний автомобіль. І лише під час пробуксовування передніх коліс багатодискова фрикційна муфта Haldex частково або повністю замикається, розподіляючи крутний момент нарівно між передніми та задніми колесами (час спрацювання муфти - близько 0,2 секунди).

Примірка:

Ідеал не може розчарувати. A6 Avant належить до тих автомобілів, які завжди є таким собі символом статків та успішності, а тому викликає заздрість. Втім, тут є чому заздрити. Гармонія ззовні, максимум комфорту всередині, плюс висока культура виконання, що проявляється навіть в дрібницях. Відмінні ходові якості, чудово налагоджена коробка передач, легендарний привід Quattro. Про переваги Audi можна казати нескінченно, єдиний його недолік - вартість. Загалом, лишається лише заздрити.

Chrysler, без сумніву, відповідає статусу універсалу преміум-класу, проте ми б віддали перевагу іншій моделі. По-перше, нам здалося, що 300C виглядає грубувато. По-друге, є претензії й щодо якості оздоблення, до ергономіки, та до оглядовості. Проте, в той же час, комусь він, навпаки, видасться симпатичним та елегантним, багатьом напевно сподобається і його проамериканська поважність та ґрунтовність. Крім того, не варто заперечувати, марка дійсно їздить непогано.

Візуально Volvo дещо програє решті учасників тестування, проте гідностей «шведа» це аніскільки не зменшує. Серед них вельми комфортний та дуже просторий салон, відмінно налаштоване повнопривідне шасі, пречичудовий турбодвигун. Варто відзначити й прекрасну якість оздоблення, та більш ніж солідний рівень обладнання, а також традиційно високий рівень пасивної безпеки. За сутністю це вже не просто сімейний універсал, а автівка для сімейної людини, яка віддає перевагу активному способу життя.

Зацікавилися придбанням нової автівки, але не можете визначитися з моделлю та параметрами? Все просто, скористуйтеся сайтом www.auctionexport.com, де Ви можете проконсультуватися з фахівцями щодо деталей та придбати будь-яку вподобану автівку з США або Канади з доставкою саме у Ваше місто!

Приклад:

 

 

 
We're here to Help You
x
Text Chat
Start Live Chat

Call us now

+1 416.900.3303 

Request a Call Back

Leave a Suggestion